PROMÍTÁNÍ KVĚTEN: IZRAEL

KŘEST HOROLEZECKÉHO PRŮVODCE:

CÍSAŘSKÉ ÚDOLÍ

Již v pondělí 24.4. 2017 bude Ondřej "Plagát" Sojka křtít jeho zbrusu nové vydání průvodce na Císařské Údolí a přilehlé oblasti! Navíc bude možnost výtisky hned na místě zakoupit.

PROMÍTÁNÍ DUBEN: HO ŠEROSLEPÝ VARAN

Výroční schůze místního oddílu HO Šeroslepý Varan s veřejným promítáním, určitě bude stát za to dorazit!

PROMÍTÁNÍ DUBEN: DANNY MENŠÍK

Jedna z posledních letošních přednášek před letní pauzou. Tentokrát dorazí znamý slackliner z Prahy. Pro ty kdo neví, jeden z těch, co si rádi natáhnou špagát z jedný skály na druhou a zkoušej, jestli to prdne nebo ne. A tak jezdí po světě a hledá špičatý hory a vysoký baráky, kde tu lajnu pověsit. Mezi jeho nejznámější úspěchy patří Světový rekord v Highline (1020m), Highline expedice na Island a nějaké české rekordy (highline, longline,…).

PROMÍTÁNÍ: LADAKH, ZANSKAR, KAŠMÍR

Ladakh - v překladu země vysokých sedel je oblast v západním cípu Himalájí v severní Indii a zůstala nejzachovalější baštou tibetského buddhismu. Podíváme se do kláštěrů a prožijeme největší buddhistický festival v klášteře Hemis s chamovými tanci mnichů v maskách a vysvěcování kláštera samotným 17. tibetským Karmapou v Choglamsaru.

Jedinečná ladácká kultura a zvyky jsou zakořeněny ve vesnicích hluboko a vysoko v horách. Projdeme se divokou krajinou Ladakhu a Zanskaru po neturistických stezkách, překonáme vodní toky a na závěr vystoupíme na vrchol Kang yatse 2 6200m. V kontrastu zelený a rozkvetlý Kašmír a Srinagar na březích jezer. Kontrasty i totožnosti muslimské i buddhistické víry.

 

PROMÍTÁNÍ BŘEZEN: REEL ROCK 11

+ TESTOVAČKA GRIGRI PLUS

Reel Rock je opět nabitý těmi nejlepšími filmy z lezeckého světa. Od projektů za polárním kruhem až po novou generaci lezců, posouvající hranice lezeckého sportu, Reel Rock přináší příběhy, které definují současnou špičku lezení. 

TESTOVAČKA LEZEČEK SCARPA

PROMÍTÁNÍ ÚNOR: BETON SKI TEAM
Alpy a Tatry, aneb hra na 'domácím' písečku před výpady do vyšších hor. Tady "Betonáři" strmým lyžováním začali a sem se čím dal tím raději vracejí. Ať už do v zimě prázdných tatranských dolin, kde večer na chatě u piva vznikají nápady, které člověku nedají spát, nebo v kopcích kolem Chamonix - evropské Mekky extrému, kde kousek od rušného života na masivu Blancu čekají linky, které Vám po nocích

v bivaku berou dech a kam i krátký výpad bývá zaručeně výživný.

 

 

 

PROMÍTÁNÍ LEDEN: PERU


 

 

TRADIČNÍ VÁNOČNÍ MARATON DVOJIC 2016

    

Tendon - Vánoční Závody

Lezecký maraton dvojic

Závod se uskuteční v sobotu 17. 12. 2016 od 18:00h. Nástup závodníků nejpozději v 17:30. V 17:45 proběhne podrobné vysvětlení pravidel závodu a v 18:00 závod začne. Startovné je 150Kč/os. Přihlásit k závodu se můžete přímo na pokladně horolezecké stěny Šutr. Přihlášení je platné až po zaplacení startovného za celou dvojci účastníků. Cena pro vítězné družstvo –  lano Tendon

Stručná pravidla:

Každý účastník musí mít čelovkulezecké vybavení možno zapůjčit z půjčovny šutru (sedák, jištění, lezečky, 1 lano do týmu)

Leze se jako každý rok na obtížnost (při počítání se neřeší klasifikace + nebo - ). Cestu musejí vylézt čistě oba závodníci z jednoho týmu (dvojce). Tzn. za cestu obtížnosti 5, kterou vylezou oba má tým 5 bodů (stejně tak má 5 bodů za cestu 5+, popřípadě za 5-). Body může tým dostat i za „ slezení cesty dolů“.
 Tedy na jedné „lajně“ vyleze prvolezec cestu 5+, cvakne horní řetěz, a sleze dolů cestou 4-. Druholezec pak přeleze ve stejném pořadí tyto cesty stejně. Tým tak získává celkem 9 bodů (5 + 4).

Leze se až do 21:30h. Pak se stěna zhasíná a leze se ještě jednu hodinu po tmě. Všichni účastníci (oba z jednoho týmu) musí mít čelovku. Jinak tuto poslední hodinu nebudou moci lézt a přijdou tak o body které naženou ostatní účastníci. Tuto poslední hodinu se již neleze po barvách ale po všech chytech. 1 cesta se počítá za 5 bodů. Cesty se zase mohou i slézat dolů – 5 bodů.
Tedy při lezení po tmě může jeden tým získat za vylezení jedné „lajny“ nahoru a slézt ji dolů (po všech barvách) celkem 10 bodů.

v průběhu závodu se jako každý rok mohou nabrat body i při občerstvení závodníků v hospůdce ŠutrPUB. jsou dovolená pouze 3 piva v průběhu závodu a po každém, v jednom s hodinových bloků. (18h – 19h 1pivo, 19h – 20h 1 pivo, 20h – 21:30h 1 pivo). Body za pivo se počítají pouze, pokud jej vypijí oba závodníci z týmu - 20 Bodů pro tým. Nepočítají se, pokud jeden z týmu vypije při závodu 6 piv (protože má pravděpodobně menší problém s alkoholismem) a druhý nevypije nic – JEDNÁ SE O TÝMOVÝ ZÁVOD. Piva se musejí vypít přímo v hospůdce nahoře, nikoli během lezení dole na stěně.

Ve 22: 30 se závod ukončuje a ve 23:00 po spočítání proběhne vyhlášení výsledků.

 

 

TESTOVÁNÍ VYBAVENÍ + PROMÍTÁNÍ PATAGONIE
Pondělí 5. 12. 2016

 

 

 

 

 

PROMÍTÁNÍ LISTOPAD - NEPÁL
(ONDRA VACEK - HANIBAL TEAM)

 

 

 

TESTOVÁNÍ VYBAVENÍ ZNAČKY WILD COUNTRY  STŘEDA 13.10. 2016 od 16:00h

 

PROMÍTÁNÍ ŘÍJEN
GRUZIE: PONDĚLÍ 3. 10. 2016 OD 20:00H

Promítací sezóna začíná! Letos jako už tradičně startujeme s partou MAŠTUS A PAVEL. Jejich expedice na Scharu (nejvyšší hora gruzie 5201 m.n.m) zakončená koupačkou v Černé moři.
Dobyli letos kluci vyrchol nebo přivezli další pytel? tak doraz ať víš jak to dopadlo!

 

 

 

PROMÍTÁNÍ BŘEZEN 
HANIBAL Ambasadoři a jejich severská slacklinová výprava

 

 

 
© Jhrdy.eu | 2017