_____________________________________________________

______________________________________________________

Koncert Funky Beasts v ŠutrPUB

______________________________________________________

______________________________________________________

______________________________________________________

Závod se uskuteční v sobotu 21.12. 2019 od 18:00. Nástup závodníků nejpozději v 17:30. V 17:45 proběhne podrobné vysvětlení pravidel závodu a v 18:00 závod začne. Startovné je 150,- Kč / os. Přihlásit k závodu se můžete přímo na pokladně horolezecké stěny Šutr. Přihlášení je platné až po zaplacení startovného za celou dvojici účastníků.

Stručná pravidla:

Každý účastník musí mít čelovkulezecké vybavení možno zapůjčit z půjčovny Šutru (sedák, jištění, lezečky, 1 lano do týmu)

Leze se jako každý rok na obtížnost (při počítání se neřeší klasifikace + nebo -). Cestu musejí vylézt čistě oba závodníci z jednoho týmu (dvojice). Tzn. za cestu obtížnosti 5, kterou vylezou oba má tým 5 bodů (stejně tak má 5 bodů za cestu 5+, popřípadě za 5-). Body může tým dostat i za „slezení cesty dolů“.
Tedy na jedné „lajně“ vyleze prvolezec cestu 5+, cvakne horní řetěz, a sleze dolů cestou 4-. Druholezec pak přeleze ve stejném pořadí tyto cesty stejně. Tým tak získává celkem 9 bodů (5 + 4).

Leze se až do 21:30h. Pak se stěna zhasíná a leze se ještě jednu hodinu po tmě. Všichni účastníci (oba z jednoho týmu) musí mít čelovku. Jinak tuto poslední hodinu nebudou moci lézt a přijdou tak o body, které naženou ostatní účastníci. Tuto poslední hodinu se již neleze po barvách ale po všech chytech. 1 cesta se počítá za 5 bodů. Cesty se zase mohou i slézat dolů – 5 bodů.
Tedy při lezení po tmě může jeden tým získat za vylezení jedné „lajny“ nahoru a slézt ji dolů (po všech barvách) celkem 10 bodů.

v průběhu závodu se jako každý rok mohou nabrat body i při občerstvení závodníků v hospůdce ŠutrPUB. jsou dovolená pouze 3 piva v průběhu závodu, respektive po jednom v každém hodinovém bloku. (18:00 – 19:00 1pivo, 19:00 – 20:00 1 pivo, 20:00 – 21:30 1 pivo). Body za pivo se počítají pouze, pokud jej vypijí oba závodníci z týmu - 20 Bodů pro tým. Nepočítají se, pokud jeden z týmu vypije při závodu 6 piv (protože má pravděpodobně menší problém s alkoholismem) a druhý nevypije nic – JEDNÁ SE O TÝMOVÝ ZÁVOD. Piva se musejí vypít přímo v hospůdce nahoře, nikoli během lezení dole na stěně.

Ve 22:30 se závod ukončuje a ve 23:00 po spočítání proběhne vyhlášení výsledků.