Promítání - dobrovolníkem v Asii

Promítání - 5 nejkrásnějších himalájských treků

Promítání - Red Bull X-Alp

Promítání - Kyrgyzstán a Maroko jedním tahem

Promítání - Průvodce Prachov

Vánoční otevírací doba

Climbing Technology - Vánoční závody

Lezecký maraton dvojic

Závod se uskuteční v sobotu 16.12. 2017 od 18:00h. Nástup závodníků nejpozději v 17:30. V 17:45 proběhne podrobné vysvětlení pravidel závodu a v 18:00 závod začne. Startovné je 150Kč/os. Přihlásit k závodu se můžete přímo na pokladně horolezecké stěny Šutr. Přihlášení je platné až po zaplacení startovného za celou dvojici účastníků.

Stručná pravidla:

Každý účastník musí mít čelovkulezecké vybavení možno zapůjčit z půjčovny šutru (sedák, jištění, lezečky, 1 lano do týmu)

Leze se jako každý rok na obtížnost (při počítání se neřeší klasifikace + nebo - ). Cestu musejí vylézt čistě oba závodníci z jednoho týmu (dvojice). Tzn. za cestu obtížnosti 5, kterou vylezou oba má tým 5 bodů (stejně tak má 5 bodů za cestu 5+, popřípadě za 5-). Body může tým dostat i za „ slezení cesty dolů“.
 Tedy na jedné „lajně“ vyleze prvolezec cestu 5+, cvakne horní řetěz, a sleze dolů cestou 4-. Druholezec pak přeleze ve stejném pořadí tyto cesty stejně. Tým tak získává celkem 9 bodů (5 + 4).

Leze se až do 21:30h. Pak se stěna zhasíná a leze se ještě jednu hodinu po tmě. Všichni účastníci (oba z jednoho týmu) musí mít čelovku. Jinak tuto poslední hodinu nebudou moci lézt a přijdou tak o body, které naženou ostatní účastníci. Tuto poslední hodinu se již neleze po barvách ale po všech chytech. 1 cesta se počítá za 5 bodů. Cesty se zase mohou i slézat dolů – 5 bodů.
Tedy při lezení po tmě může jeden tým získat za vylezení jedné „lajny“ nahoru a slézt ji dolů (po všech barvách) celkem 10 bodů.

v průběhu závodu se jako každý rok mohou nabrat body i při občerstvení závodníků v hospůdce ŠutrPUB. jsou dovolená pouze 3 piva v průběhu závodu a po každém, v jednom s hodinových bloků. (18h – 19h 1pivo, 19h – 20h 1 pivo, 20h – 21:30h 1 pivo). Body za pivo se počítají pouze, pokud jej vypijí oba závodníci z týmu - 20 Bodů pro tým. Nepočítají se, pokud jeden z týmu vypije při závodu 6 piv (protože má pravděpodobně menší problém s alkoholismem) a druhý nevypije nic – JEDNÁ SE O TÝMOVÝ ZÁVOD. Piva se musejí vypít přímo v hospůdce nahoře, nikoli během lezení dole na stěně.

Ve 22: 30 se závod ukončuje a ve 23:00 po spočítání proběhne vyhlášení výsledků.


 

PROMÍTÁNÍ - GASHERBRUM I.

Zdeněk "Háček" Hák a jeho povídání o prvovýstupu s Márou Holečkem na Gasherbrum I. už 4. 12. 2017 na Šutru!

Vstupné: 50,- na místě

HOROBÁL 2017

Již 8. ročník této tradiční akce zase v prostorách Šutru! Předprodej již začal, lístky jsou k dostání na kase Šutru.

VRCHOLY A HLUBINY - 3D SHOW

Unikátní 3D projekce toho nejlepšího, kam se český lezec Jan "Tráva" Trávníček a speleolog Marek Audy v poslední době dostali.

Vstupenky jsou již v předprodeji na kase Horolezeckého centra Šutr (viz. kontakt) za 150,- Kč (předprodej končí 5.11.). Cena vstupného na místě je 180,-.

AKCE: K zakoupenému vstupu na stěnu 6.11. platí stále předprodejová cena na jeden lístek.

646 Pohledů z jihovýchodní Asie

PROMÍTÁNÍ ŘÍJEN - USA ROADTRIP

 

V sobotu 9.9. proběhne na Šutru

ZÁVOD VE ŠPLHU NA LANĚ

Stěna bude otevřena i pro lezce, ale od 9:00h do 14:00h jen částečně omezený prostor.

(v přední části bude probíhat závod, zadní část Šutru bude k dispozici pro lezení)

Děkujeme za pochopení